main_1_baner_strona_front_m.jpg
baner-front-8.jpg
ready.png
study.png
go.png
poland.png
baner-front-6.jpg
ready.png
study.png
go.png
poland.png
baner-front-5.jpg
ready.png
study.png
go.png
poland.png
opi_d.png
op_g.png
op_g2.png
w2.png
w3.png
w4.png
w5.png
w6.png
w7.png
w8.png
w9.png
w10.png
go.png
wyk.png
w11.png
w12.png
baner-front-3.jpg
ready.png
study.png
go.png
poland.png
tlo.jpg
s1.png
s2.png
s3.png
n2.png
n1_700.png
baner-front-9.jpg
ready.png
study.png
go.png
poland.png
slajd_t.png
slajd_s.png
slajd_m.png
slajd_p.png
slajd_a.png
slajd_f.png
Poland ranked 2
nd
for international
student satisfaction
in Europe!
baner-front-4.jpg
ready.png
study.png
go.png
poland.png
baner-front-10.jpg
ready.png
study.png
go.png
poland.png

Szanowni Państwo,
Drodzy przyjaciele,

Witamy w Polsce, nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się kraju, który jest członkiem Unii Europejskiej, gdzie edukacja i nauka naprawdę się liczą. Jeśli chcecie poznać naszą długą i bogatą tradycję szkolnictwa wyższego, które umożliwia młodym ludziom uzyskanie wykształcenia uznawanego na całym świecie, to zapraszamy do studiowania w Polsce.

Polskie tradycje uniwersyteckie należą do najstarszych w Europie. W 1364 roku król Kazimierz Wielki założył Akademię Krakowską – dzisiejszy Uniwersytet Jagielloński. Obecnie nasz system szkolnictwa wyższego szybko się rozwija. Polska jest na czwartym miejscu w Europie – po Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji - pod względem liczby osób studiujących na uczelniach. Ogółem liczba studentów w ponad 400 szkołach wyższych wynosi prawie 2 miliony. Polskie uczelnie są integralną częścią Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego. Oferują nowoczesne kierunki studiów, których programy tworzone są w oparciu o europejskie ramy kwalifikacji. Z kolei wysokość czesnego dla cudzoziemców jest o wiele korzystniejsza w porównaniu z innymi krajami UE.

Polska bierze aktywny udział w Procesie Bolońskim. Dzięki wprowadzeniu trójstopniowej edukacji wyższej i Europejskiego Systemu Transferu i Akumulacji Punktów (ang. European Credit Transfer System), cudzoziemcy studiujący w Polsce mogą łatwo kontynuować naukę w innym kraju Unii Europejskiej. Studenci zagraniczni przyjeżdżający do Polski mają dostęp do atrakcyjnej i różnorodnej oferty edukacyjnej, która spełnia wysokie standardy europejskie – mogą studiować medycynę, biotechnologię i inżynierię, ale także sztukę i ekonomię, a ich dyplom będzie uznawany w Europie i na świecie.

Na portalu www.go-poland.pl znajdą Państwo wszystkie potrzebne informacje na temat studiowania w Polsce. Zarówno te dotyczące naszego kraju, jak i możliwości oferowanych przez szkolnictwo wyższe (zakładki „System szkolnictwa wyższego”, „Czesne i stypendia”). Portal prezentuje także piękno naszego kraju i gościnność Polaków (zakładka „Dlaczego Polska?”). Z kolei informacje na temat życia studenckiego i organizacji studenckich są dostępne w częściach „Życie i praca” i „Organizacje”. Ważne dla studentów zagadnienia prawne związane ze studiowaniem w Polsce znajdują się w zakładkach „Określ swój status” oraz „Wiza i proces aplikacji”. Większość instytucji szkolnictwa wyższego oferuje kursy w języku angielskim na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich (można je łatwo przejrzeć dzięki aplikacji „Studyfinder”). Ci, którzy są zainteresowani językiem polskim i polską kulturą powinni zapoznać się z działem „Szlifuj polski”. Specjalnie dla studentów polskiego pochodzenia przygotowaliśmy zakładkę „Polskie pochodzenie”. Jeśli chcesz studiować w języku polskim, "Studiuj po polsku" przekieruje Cię do naszej strony internetowej, gdzie można znaleźć wszystkie kierunki studiów oferowane na polskich uczelniach. Dział „Aktualności” pozwoli zapoznać się z najnowszymi wydarzeniami i sprawdzić, gdzie można spotkać się z przedstawicielami MNiSW i polskich uczelni podczas targów i konferencji organizowanych na całym świecie. Natomiast w częściach „Galeria” i „Wideo” prezentowane jest codzienne życie studentów i przykłady najnowszych inwestycji na polskich uczelniach. Dolne menu prowadzi do dalszych informacji na temat polskiego życia kulturalnego, miejsc wartych odwiedzenia oraz wypowiedzi zagranicznych studentów o ich doświadczeniach związanych ze studiowaniem i z życiem w Polsce. Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji, zachęcam do zapoznanie się z działami „FAQ” oraz „Kontakt”.

Zapraszamy do skorzystania z niezwykłych możliwości, jakie oferuje Polska. Przyjedź do Unii Europejskiej! Zacznij od Polski!

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 

Video

Polska Zobacz Więcej

Author: Ministry of Sport and Tourism of the Republic of Poland

...